BMS: geen of slechte USB verbinding. Om het Battery Management Systeem uit te kunnen lezen is een Seriele (USB) verbinding nodig tussen een PC en de BMS control unit. Indien u geen of een slecht verbinding heeft kunnen de volgende zaken gecontroleerd worden:

      • Staat er voeding op de BMS hoofdcontroller. Op de BMS hoofd controler printplaat moeten 2 groene LEDs branden, een bij de USB aansluiting en een bij de BMS control unit. Indien maar 1 groene led brandt is meestal de zekering op de BMS hoofd controller printplaat defect.
      • Wordt de USB poort herkent door windows? Verschijnt een USB to SERIAL driver indien u kijkt in windows apparaatbeheer of device manager? Indien er een driver staat die niet herkent wordt (oranje driehoek) dat dient deze handmatig geinstalleerd te worden. De juiste driver is de FT232R USB UART Driver, deze kunt u ook bij EV Europe opvragen.
      • Gebruik NIET de ” auto connect to BMS” optie in het BMS control panel (bovenzijde), echter selecteer handmatig de juiste COM poort
      • Probeer een directe verbinding te maken met de BMS hoofdcontroller, dus zonder USB doorvoeren
      • Test eventueel een andere USB kabel
      • Controleer of u geen Isolatie fouten heeft tussen het 12V chassis en de hoogspanning. Meet hiervoor of er geen spanning staat tussen het chassi / 12V GND en HV+ en HV-

Bekijk ook onze video voor instucties: